26 VI 2022 r.

Krzywa Wieś, 2022 – 06 – 26

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

1. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam!

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź święta codziennie  pół godziny przed Mszą św. w piątek wizyta u chorych.

– w sobotę procesja ku czci Matki Najświętszej przed Mszą Świętą o godz. 18.00.

1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiany tajemnic różańcowych, składka na potrzeby WSD i diecezji.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

8.Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl . Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30.

Gregorianka od wtorku do soboty o 7.00 (poniedziałek poza parafią)
pon  18.00       +Władysław (w dniu imienin)
wt    18.00       +Eugeniusz Piróg, Stefania i Marek (od siostry)
śr     18.00       O szczęśliwe rozwiązanie dla Dominiki