4 VI 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 06 – 4

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Pierwsza niedziela miesiąca czerwca, składka na potrzeby diecezji, adoracja i po sumie zmiany tajemnic różańcowych.

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kamieniu Krzywej Wsi informuje, że 6 czerwca 2023 roku społeczność szkolna świętować będzie Dzień Patrona Szkoły.
    Plan obchodów:
    8:30 – uroczysta msza święta
    9:30 – akademia szkolna
    10:30 – piknik rodzinny.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów oraz rodziców tych dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do oddziału zerowego naszej szkoły,  do wspólnej zabawy na pikniku.

1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00 i 11.00.  O godz. 11.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji, aby prosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. W tym roku procesja w obrębie placu przykościelnego.  Po uroczystości następuje oktawa i codzienne Msze są z procesją. W kolejny czwartek zakończenie oktawy z błogosławieństwem dzieci, poświęceniem ziół. Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.

1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
    4 VI – św. Bonifacego, BM
    8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

pon   00          +Maria (8)
    18.00          O Boże błog. dla Pauliny
    wt        8.30          W intencji nauczycieli i uczniów
    18.00          +Maria (9)