Krzywa Wieś, 2025 – 04 – 13
Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)
- Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Podczas wszystkich Mszy Świętych ma miejsce obrzęd błogosławienia palm.
- Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.
To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
- Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.
- Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz.10.00 w katedrze będzie sprawowana Msza krzyżma.
Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18.00 Spowiedź tego dnia od 17.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21.00.
- Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 18.00 droga krzyżowa. Po niej liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.00 do 18.00 w ciemnicy. Po liturgii adoracja przy Bożym Grobie. Będzie tradycyjna adoracja krzyża świętego. Obok krzyża tradycyjnie taca przeznaczona na potrzeby Ziemi Świętej. Chlebki CARITAS.
- Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii.
Adoracja Pana Jezusa w grobie od 9.00 do 19.00. Święcenie pokarmów o godz. 10.00; 10.30 i 11.00.
- Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. Zabierzmy na nią świece.
- W przyszłą niedzielę będziemy celebrowali uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00.
- W najbliższy poniedziałek, 14 kwietnia, przypada państwowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 roku, które ma nam przypominać o chrześcijańskich korzeniach naszego narodu. Najstarsze polskie roczniki podają rok, ale nie miesiąc czy dzień, kiedy Mieszko Pierwszy przyjął chrzest. Nad dokładnym terminem przez całe dekady dywagowali historycy. Końcowo upowszechnił się pogląd, że ceremonia miała miejsce w przededniu Wielkanocy 966 roku. W efekcie to 14 kwietnia obchodzone są okolicznościowe rocznice wydarzenia. Natomiast 18 kwietnia jest Uroczysty Dzień 1000 lecia koronacji Bolesława Chrobrego. Wywieszamy flagi: Biało czerwoną, biało niebieską biało żółtą od dziś do niedzieli Bożego Miłosierdzia.
- We środę od godz. 8.00 odwiedzę chorych z racji świąt.
- W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Anna Kutyła. Zmarłych parafian polećmy miłosierdziu Bożemu:
- Intencje Mszy św.
pon 18.00 +Mieczysław i Franciszek (w 9 r. śmierci Franciszka)
wt 18.00 +Jadwiga Cieślik (od rodziny Macko)
śr 18.00 +Anna Walicka i zmarli z rodziny
czw 18.00 +Michał Krawczyk (od syna Tadeusza)
pt 18.00 Liturgia Męki Pańskiej
sob 19.00 +Jan i Anna Stasiak (od córki Genowefy z rodziną)
Niedziela, 20 kwietnia
6.00 +Anna Zarzycka, Zofia i Józef Zarzyccy, Karolina i Walenty
Skomro
11.00 +Jan Sądej (3 r. śmierci)