10 VIII 2025 r.

Krzywa Wieś, 2025 – 08 – 10

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki. Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

 

  1. We czwartek 14 sierpnia przeżyjemy nasz parafialny odpust ku czci9 św. Maksymiliana Kolbe. Pragnę przypomnieć, jest przede wszystkim okazja do zyskania odpustu zupełnego i ofiarowanie go w dowolnej intencji. Tego odbędzie się Festyn Odpustowy, na który zapraszają: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP z Naszej miejscowości. O 16.00 rozpoczęcie. Msze św. w dzień odpustu o 8.00 i 11.00.

 

  1. W piątek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. Ponieważ ten piątek otrzymuje rangę uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy wieniec żniwny, bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

 

  1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

  1. W tym tygodniu patronujĄ nam:

– w dzisiejszą niedzielę, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w poniedziałek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem Świętego Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami;

– w czwartek, 14 sierpnia – Święty Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz,

 

  1. Intencje Mszy św.
    pon 18.00 +Jerzy Klimek (od syna Andrzeja)
    wt        18.00  +Barbara i Janina Łach  (12 r śmierci Janiny)
    śr        18.00   1. +Zofia Róg (1)
    2. +Anna Kutyła (od Zakł. Pogrz. Heven)
    czw       8.00   1. +Andrzej Krzyś   (od teściowej i szwagra Mariusza z rodziną)
    2. +Zofia (2)
    11.00        Za Parafian
    pt          8.00   1. +Zofia (3)
    2. +Maria i Andrzej Bizior
    11.00   1. +Krzysztof Sądej (w r. śmierci)
    2. +Marcin Radomski (w 24 r. śmierci)
    sob      18.00   1. +Zofia (4)
    2. O szczęśliwe rozwiązanie
    niedziela, 17 sierpnia
    8.00    Błagalna o zdrowie
    11.00   1. +Zofia (5)
    2. +Maria i Jan Dutko (od syna Józefa, synowej Liliany i wnuków)                                 

 

 



Powrót