15 IX 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 09 – 15

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania/oddania) winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.

1. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Po Mszach puszka na rzecz pogorzelców z Rzeszowa.

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy już po raz czternasty Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Były one okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków i do podjęcia refleksji nad kondycją ich wielorakiej formacji. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nich: do ich właściwego kształtowania i wychowywania. Uwieńczeniem jest przypadające w środę święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w tej intencji ofiarujemy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich i polsko-ukraińskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

1. Fundacja „Troska” działająca w Kozłówku organizuje w dniach od 27 do 29 września br. Warsztaty Kuźnia Męstwa 2024 dla mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat. Warsztaty powstały na podstawie książki pt. „Dzikie serce” John Eldredgeʹa, których celem jest odkrycie trzech pragnień męskiego serca. Partnerem projektu jest Województwo Podkarpackie. Więcej na www.kuzniamestwa.pl i na przesłanym plakacie.

1. W sobotę, 28 września br. planowana jest wspólna inicjatywa modlitewna pod nazwą „Koronka na ulicach miast świata”. Szczegółowe informacje oraz intencje tegorocznej modlitwy znajdują się w załącznikach.

1. Tegoroczna, IX Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Krakowa-Łagiewnik odbędzie się w sobotę, 12 października. Program pielgrzymki znajduje się na przesłanych plakatach.

1. Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu…

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.

W środę, 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.

W piątek, 20 września – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.

W sobotę, 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.

Pon          18.00  +Krzysztof (15)
wt              18.00  +Krzysztof (16)
śr                 7.00  +Krzysztof (17)
18.00  +Kazimierz i Czesława (w r. śmierci Kazimierza)