13 X 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 10 – 13

1.   Wymagające jest słowo, które dzisiaj słyszymy i rozważamy, ale też niezwykle żywe i skuteczne. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, ukochać je ponad wszystko i żyć nim na co dzień. Dziś do nas Pan Jezus kieruje zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać, wyrzec się wszystkiego, co może przeszkadzać, i pójść za Nim…
  2.   Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.
  3.   W piątek zapraszam na uroczystą Eucharystie o godz. 10.00  z udziałem całej szkoły w przededniu 40 rocznicy uprowadzenia i zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki Patrona naszej szkoły.
  4.   Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00. Dzisiaj 13 dzień miesiąca wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.
  5.   W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii.
  6.   Diakonia Życia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na wieczór modlitwy dla rodzin, które w jakikolwiek sposób utraciły dziecko. Odbędzie się on w niedzielę, 13 października br. o godz. 18:30 w bazylice oo. Bernardynów w Rzeszowie.
  7.   Niedziela, 20 października br., to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy.
  8.   W sobotę odbędzie się szczepienie psów na wściekliznę od godz. 8.00. Szczegóły na afiszach.
  9.   Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
  10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    Dzisiaj, w niedzielę, 13 października – bł. Honorat Koźmiński, kapłan i zakonnik, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych” i „męczennik konfesjonału”.
    We wtorek, 15 października – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez św. Pawła VI doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.
    W sobotę 19 października – bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

pon 17.00       +Stefania i Andrzej Szot (30 r. śmierci)
    wt    17.00       +Maria i Stanisław Story (w r. śmierci Marii)
    śr     17.00       +Józef Spieczny (od rodziny Rębiszów)
    czw  17.00       +Andrzej Przybysz (od siostry Teresy)