Warsztaty Modlitwy i życia

Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje życie duchowe i bliskość z Bogiem w codzienności oraz odnaleźć pokój serca, serdecznie zapraszamy na Warsztaty Modlitwy i Życia, które rozpoczną się we wtorek 7 września 2021 r. o godz. 18.30.

 

 

Warsztaty Modlitwy i Życia (WMŻ)

Warsztaty Modlitwy i Życia (WMŻ) założył w 1984 roku pochodzący z Hiszpanii o. Ignacio Larrañaga, kapucyn, który przez większość życia pracował na misjach w Ameryce Południowej, głównie w Chile. Z biegiem czasu warsztaty stały się coraz bardziej popularne i obecnie mają miejsce w 40 krajach świata, a od 2018 roku odbywają się także w Polsce. Warsztaty, ich program i materiały są zatwierdzone przez watykańską Kongregację do Spraw Świeckich (od 1997 r.). WMŻ to 15 sesji odbywających się raz w tygodniu, po 2 godziny każda, podczas których uczestnicy poznają i praktykują sztukę modlitwy, przechodzą swoistą szkołę życia oraz odkrywają, czym jest powołanie do bycia apostołem Chrystusa. Warsztaty stymulują wrażliwość uczestników w trzech aspektach: relacji z Bogiem, ze sobą samym oraz z bliźnimi.

Czym są Warsztaty Modlitwy i Życia? Są przede wszystkim skutecznym programem Nowej Ewangelizacji zbudowanym w oparciu o słowo Boże i duchowość chrześcijańską. Uczestnicy warsztatów uczą się modlić modląc się, a jednocześnie przemieniają swoje codzienne życie przez konkretną praktykę zadań do wykonania na dany tydzień. Modlitwa przemienia życie, a życie prowadzi do modlitwy.

Warsztaty w naszej parafii rozpoczną się 7 września 2021 r. o godz. 18.30 po Mszy św.Powrót