1 IX 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 09 – 1

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

1. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Adoracja i zmiana Taj. Różańcowych.

1. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszam najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.30, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

1. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

Nadto nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy), muzyczne schole dziecięca i młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem pragną wznowić i kontynuować działalność. Zachęcam do wstąpienia w szeregi tych grup.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek wieczorem zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołanych oraz o powołania.

W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem ku czci Serca Bożego. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi. Spowiedź codziennie przed nabożeństwem.

W pierwszą sobotę przed wieczorną Eucharystią procesja Maryjna a po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do 21.00.

1. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.

W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.

pon       8.30   Rozpoczęcie roku szkolnego
18.00  +Krzysztof Chamot (greg. 1)
wt        18.00  +Krzysztof (2)
śr        18.00  +Krzysztof (3)