10 III 2024 r

Krzywa Wieś, 2024 – 03 – 10

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są wielkopostne rekolekcje, które zaczniemy w przyszłą niedzielę.

1. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

1. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, oraz w Drodze Krzyżowej.

1. CARITAS zachęca do nabycia cukrowych baranków. W Wielki Piątek będą „Chlebki Miłości”. Składane przy tej okazji ofiary zasilą nasz oddział parafialny oraz staną się wsparciem dla ludzi starszych i chorych, zwłaszcza dzieci. Wolontariuszy Caritasu spotkamy również w tym tygodniu przy sklepach, gdzie zbierają pomoc żywnościową dla najuboższych. Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy włączyli się w akcję „Jałmużna postna” w przekazanych do tego celu kartonowych skarbonkach. Jak co roku składamy te datki na Ołtarzu Bożego Miłosierdzia w niedziele po Wielkanocy.

1. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegółowy plan nowenny jest dostępny na stronie internetowej www.nowenna2120.pl.

1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu…

pon     7.00 +Stanisław (11)
17.30 +Jan Kołodziej (38 r. śmierci)
wt        7.00 +Stanisław (12)