11 II 2024 r

Krzywa Wieś, 2024 – 02 – 11

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynającego się 57. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w poniedziałek o 8.00 w Krzywej Wsi a o 10.00 w Podlesiu.

 

 1. We wtorek 13 lutego adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Modlitwa w intencji Ojczyzny.

 

 1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawię o godz. 11.00 i 17.30. Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego) po wszystkich Mszach św. należy przeprowadzić zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom.
 2. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będziemy o nich informować na bieżąco, o jednej już dziś chcemy powiedzieć: chodzi o „Jałmużnę postną” – do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. Powstrzymajmy się w tym czasie od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 

 1. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek.

 

 1. W najbliższy piątek o 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu po sumie o godz. 12.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

  8. W piątek, 16 lutego br. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmuna Placu Śreniawitów obok Zamku. Następnie rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej przejdziemy ulicami: Chopina, Aleją Lubomirskich, 3- go Maja, Plac Farny i ul. Sokoła do kościoła OO. Bernardynów, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza.

 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, których również śmiało możemy traktować jako ojców tamtejszej kultury i piśmiennictwa.

Intencje Mszy św.
pon       8.00  +Jan Głuszak (Od Dziennego Domu Senior w Kamieniu)
17.30  +Andrzej Przybysz (7 r. śmierci)
wt        17.30  +Janina Drzymała (od córki Anny)
śr        11.00  +Anna Partyka (od Podk. Urzędu Celnego w Przemyślu)
17.30  +Emilia Kasprowicz (od Wójta i Prac. Gminy)
czw     17.30  +Edward Piróg (15 r. śmierci od chrześnicy)
pt        17.30  +Stanisław Łach (6 r. śmierci)
sob      17.30  +Roman Sądej
niedziela, 18 lutego
8.30  Dziękczynna z okazji urodzin z prośba o błog. i opiekę Matki Bożej
12.00  +Zdzisław Bazan    Powrót