11 IV 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 04 – 11

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002) O godz.11.00 spotkanie Żywego Różańca.

 

 1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Pamiętamy o modlitwie intencji pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy.

 

 1. O 15, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. O 14. 45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji o godz. 16.00.

 

 1. W III Niedzielę Wielkanocną, 18 kwietnia br. rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią stanowią słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Materiały zostały przesłane w styczniu br., na Niedzielę Słowa Bożego.

 

 1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 

 1. Achacym do praktykowania wielkanocnego nabożeństwa VIA LUCIS (Droga Światła). Polega ono na rozważaniu Ewangelii mówiącej o spotkaniach Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami i czerpania z nich pokoju, miłości i radości.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. Intencje Mszy św.
  pon 18.00 +Zofia i Piotr Tabor
  wt    18.00       +Franciszek Delekta (5 r. śmierci)
  śr     18.00       +Iwona Benedyk (15 r. śmierci)
  czw  18.00       +Franciszek i Bronisław Sączawa (9 r. śmierci  Franciszka)
  pt     18.00       +Władysław Kutyła (30 dzień po śmierci)
  sob  18.00       +Staefania Woś
  niedziela, 18 kwietnia
  8.00       +Maria i Michał Krawczyk i zmarli z rodziny
  9.30       +Jan Kida (od Iwony i Michała Kida)
  11.00       +Jan i Władysława Kata


Powrót