12 II 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 02 – 12

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

1. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego,
    patronów Europy.

1. W środę, 15 lutego, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

1. Czwartek jest dniem apostolskiej wizyty ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Powitamy biskupa o godz. 9.00, po czym nastąpi pierwsza Msza św. Tego go dnia. Kolejnym wydarzeniem będzie wizyta w szkole podstawowej od godziny 11.30, Po obi9edzie około 14.00 biskup chce odwiedzić chorego w Jego domu. O godz. 16.15 spotkanie z grupami parafialnymi tj. z Radą Parafialną, Caritasem, Akcją Katolicką, Towarzystwem Przyjaciół WSD, z LSO i zapraszam też panie modlące się za kapłanów w ramach grup Margeretek. Ostanie wydarzenie to Uroczysta Msza św. o godz. 17.00 z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dwunastoosobowej gromadce uczniów klasy ósmej naszej szkoły. Msza św. zakończy się uroczystym błogosławieństwem, które umocni nas i doda siły do podejmowania codziennego trudu z Boża pomocą.

1. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przesłała prośbę o 1% podatku na „Caritas Bliźni w Potrzebie”. Dzięki środkom z 1% – „Caritas Bliźni w Potrzebie” dofinansowuje leczenie chorych dzieci, pomaga poszkodowanym z powodu pożaru czy powodzi, wspiera seniorów (np. w zakupie leków, aktualnie pomoc będzie tez kierowana do Turcji gdzie jest duża tragedia po trzęsieniu ziemi).

6.Na prośbę Przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego, we wszystkich parafiach w Polsce, w najbliższą niedzielę, 19 lutego 2023 r., należy przeprowadzić zbiórkę do puszek, jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Proszę o przeprowadzenie zbiórki, a zebrane środki należy przekazać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

7.W minionym tygodniu zostały wycięte świerki na cmentarzu. Dziękuję panu Sołtysowi za organizowanie tej pracy i nieodzowną pomoc koparką. Praca ta była bardzo męcząca i serdecznie proszę o pomoc w uprzątnięciu gałęzi z cmentarza. Chodzi o to, aby każdy chętny i potrzebujący zabrała sobie na użytek własny ile tylko chce żeby to uprzątnąć. Pnie będą zagospodarowane na potrzeby szkoły i parafii.

Pon 17.00       +Maria Nowakowska i Anna Piotrowska (od Marii)
wt    17.00       +Walenty i Maria Skomro (od wnuków)
śr     17.00       +Edward Piróg (od chrześnicy)
czw    9.00       O Boże błog. dla rodziny