13 VI 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 06 – 13

1. Dwunasta NIEDZIELA W CIĄGU ROKU. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

1. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 00.

1. W niedzielę, 20 czerwca br. będziemy obchodzić w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: o godz. 15 – Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Zachęcamy do uczestnictwa.

1. Archidiecezja Częstochowska prowadzi męskie liceum ogólnokształcące z internatem w Częstochowie przy ulicy Piotrkowskiej 17. Szkoła jest znana jako Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej. Szczegóły w gablocie.

1. W tym tygodniu:
    – 14 czerwca wsp. Bł. Michała Kozala biskupa i męczennika
    – 17 czerwca wsp. św. Alberta Chmielowskiego.

1. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

1. Msze w tygodniu codziennie według harmonogramu podanego w intencjach mszalnych.

pon 00          Dziękczynna w 35 rocznicę ślubu Tadeusza i Bogusławy
    wt       6.30          +Piotr Branowski (od rodziny Walickich)
    śr        8.00          +Józef Stec (od Czesława Grochali z rodziną)
    18.00          O zdrowie dla Heleny Dudzik (od współsiostry)