14 III 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 03 – 14

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

1. Dziś o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym . Droga krzyżowa w piątki o godz.17.00

1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię.

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na rekolekcje-kursy do Domu Rekolekcyjnego TABOR w Rzeszowie . Terminy kursów: EMAUS: 19-21 marzec; KAMCH 23-25 kwiecień; NOWE ŻYCIE 14-16 maj. Więcej informacji na stronie: sne.rzeszow.pl.

1. Na stronie diecezjalnej, platformie Facebook: diecezji rzeszowskiej i duszpasterstwa młodzieży – zButa oraz w TVP3 Rzeszów codziennie od 10 do 17 marca o godz. 19.55 emitowane są rekolekcje o świętym Józefie. Zapraszamy do uczestniczenia.

1. W parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (OO. Pijarzy) w dniach od 22 do 24 marca br. odbędą się IX Męskie Rekolekcje, natomiast w piątek, 26 marca br. na godz. 19 zapraszamy na Męską Drogę Krzyżową, która będzie prowadzić do Borku Starego.

1. W parafii św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy grupa Mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie ze znanym rekolekcjonistą o. dr Ksawerym Knotzem OFMCap. Spotkanie odbędzie się 16.03. o godzinie 20.00 i będzie transmitowane w Internecie. Będzie możliwość oglądania transmisji na żywo pod linkiem: https://youtu.be/5XTl_MjUq44.

1. 25 marca 2021 r. (czwartek) o godz. 17 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie będzie celebrowana Msza Święta pogrzebowa za dusze dzieci utraconych. Natomiast w Niedzielę Palmową w kościele św. Józefa w Rzeszowie Staromieściu odbędzie się wieczór modlitwy za i dla rodziców dzieci utraconych. Szczegóły na plakacie. Rzeszowskie kino „Zorza” zaprasza od 19 marca br. na film pt. „Dobry łotr”. Szczegóły na plakacie.

1. Intencje Mszy Św.

pon 8.00 +Rozalia, Andrzej i Maria Pieróg

17.00   +Wanda (22)

wt          8.00   +Wanda (23)