14 IV 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 04 – 14

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. Dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku będzie on obchodzony pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
    Pragnę zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

1. W związku z obchodami Tygodnia Biblijnego wykład otwarty wygłosi ks. dr Tomasz Bąk. Wykład odbędzie się w niedzielę, 14.04.2024 r. w sali papieskiej w katedrze rzeszowskiej o godz. 10.00.

1. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka i święto Chrztu Polski. W Rzeszowie odbędą się uroczystości związane z Rocznicą Chrztu Polski. Rozpoczną się one Mszą świętą w kościele farnym o godz. 16.00. Po liturgii, uczestnicy wydarzenia udadzą się w przemarszu przez ul. 3 Maja pod pomnik Chwały Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Szopena 38.

1. Wydawnictwo Edycji Świętego Pawła serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na wyjątkowe spotkanie autorskie z księdzem Arkadiuszem Paśnikiem, autorem książek takich jak „Obietnica”, „Judasz” czy „Dom”. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia br., w czwartek o godzinie 18:00 w Księgarni Świętego Pawła przy ul. Jagiellońskiej 1 w Rzeszowie. Wstęp wolny.

1. KSM zaprasza na „Złazisko”, czyli pieszy rajd po Bieszczadach. Do wyboru jest pięć grup, w tym grupy z noclegiem w schronisku, pod namiotami i grupa rowerowa. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.ksm.rzeszow.pl

1. 11 maja br. odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę rodzin osób powołanych i wspierających powołania.

1. W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Przybędą tysiące mężczyzn z całej Polski, aby dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Początek spotkania na Rynku w Rzeszowie o godz. 9:15. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do katedry rzeszowskiej. Tam odbędzie się dalsza część spotkania.

1. Na sobotę, 1 czerwca 2024 r. planowana jest ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Zachęcam do udziału członków Róż różańcowych z naszej parafii.

1. W sobotę, 15 czerwca 2024 r. w Krakowie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, zamordowanego przez komunistów w 1946 r.

1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu…

pon       7.00  +Anna Partyka (od Zakł. Heven z Zielonki)
18.00 +Jan Sądej (6)
wt          7.00 +Jan Sądej (7)