14 V 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 05 – 14

1. 6 niedziela wielkanocna. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

1. Przez cały maj codziennie nabożeństwo majowe. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się o urodzaje i za kraje głodujące. O ile pogoda pozwoli weźmiemy udział w tradycyjnych procesjach błagalnych o urodzaje i chleb dla każdego.

1. W najbliższy wtorek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Za tydzień w niedziel Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. W sobotę, wypada 23 rocznica święceń biskupich naszego ordynariusza ks. Bp Jana wątroby. Polecamy go w modlitwie.

1. W sobotę, 20 maja 2023 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie święcenia diakonatu przyjmie trzech alumnów z piątego roku WSD w Rzeszowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

1. Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6. Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.

1. Składka z przyszłej niedzieli (16 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA.

1. W dniach 1 – 2 lipca 2023 r. odbędzie się 86. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Zachęcam do udziału w pielgrzymce.
  2. W dniu wczorajszym odszedł do Domu Ojca Zbigniew Piróg, Módlmy się w intencji Jego duszy i o siłę dla najbliższych w tym trudnym czasie.

pon     7.00           Błagalna o zdrowie dla Sylwii.
18.00           +Zofia i Józef Piróg (od córki Krystyny)
wt       7.00           O Boże błogosławieństwo dla Andżeliki i Kuby
18.00           +Anna i Józef Sikora (5 r. śmierci)
śr        7.00           Dziękczynno błagalna w int. Anny.
18.00           +Mieczysław Wilk (Od Sylwii Wilk, córki Stanisława)
czw     7.00           +Anna Partyka (od POAK K. Wieś)
18.00          O Boże blog. dla wnuczka Przemka
pt        7.00           O Boże błog. dla Zofii Bałut – Imieniny.
18.00           +Karolina Barbarzak ( w 100 roczn. Urodzin)
sob      7.00           +Helena Krasoń (od Teresy Kłak z rodziną)
18.00           +Olga Piekut
niedziela, 21 maja