14 VII 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 07 – 14

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

1. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu. Odpust w górnie będzie w tym roku przeniesiony na niedziele 21 lipca .

1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 Mszą św. i poświecenie pomnika upamiętniającego ludobójstwo na Wołyniu. Uroczystość mam miejsce w Domostawie. Pomnik został zaprojektowany i wyrzeźbiony przez p. Andrzeja Pityńskiego z Ulanowa. Artysta już od czterech lat nie żyje. Zachęcam do zapoznania się z bogatym dorobkiem Pityńskiego w Polsce i w USA, gdyż jest on wielkim piewcą polskiego patriotyzmu i martyrologii narodu Polskiego na dwóch kontynentach. Swoje uczucia patriotyczne wyrażał w rzeźbach dużego formatu. Do najbardziej znanych z uwagi na próby deinstalacji należy pomnik „Katyń” w New Jersey w USA.

1. W sobotę, 20 lipca br., przypada jedenasta rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

1. Informujemy, tegoroczne Dożynki Diecezjalne będą połączone z Dożynkami Wojewódzkimi i odbędą się w niedzielę 25 sierpnia br. w Parku Papieskim przy Katedrze Rzeszowskiej. Prosimy o przekazanie tej informacji wiernym. Szczegółowy program zostanie przesłany w późniejszym terminie.

1. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu…

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
    W poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu i drugi „Ojciec Zakonu” z racji stworzenia pierwszych konstytucji dla swojego zakonu – wykładni reguły Ojca Założyciela.

Codziennie o 18.00 greg. w int. śp. Janiny Drzymała
    pon 00 O zdrowie dla Marii Grzegorczyk
    wt     18.00 O szczęśliwą operację i laskę zdrowia dla Aliny
    śr      18.00 O łaskę zdrowia i pokoju dla Marty
    czw   18.00 +Agnieszka Cieślik (od wnuczki)
    pt      18.00 O szczęśliwe rozwiązanie dla Patrycji
    sob    18.00 +Czesława Sądej (od  córki Janiny z rodziną)
    niedziela. 21 lipca 2024 r.
    8.00 +Józef i Janina Krzyś
    11.00 1. +Janina (22)
    2. +Stanisław Sądej (od rodz. Krawców)