15 I 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 01 – 15

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU W tym tygodniu 18 stycznia rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

 

  1. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

 

  1. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

  1. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w przyszłym tygodniu, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

 

  1. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca stycznia, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 22 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem. Będzie to również niedziela Słowa Bożego, dzień ustanowiony przez papieża Franciszka.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • 19 I – uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji rzeszowskiej.
  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

 

 

Intencje Mszy św.
pon 17.00         +Zofia Zaguła (w 14 r. śmierci)
wt    17.00         +Maria Radomska (w 15 r. śmierci)
śr    17.00         +Zofia Olszowy
czw 17.00         Za dusze w czyśćcu cierpiące
pt    17.00         Dziękczynna w 90 urodziny Janiny Surdyka
sob  17.00         +Anna, Jan i Edward Partyka
niedziela, 22 stycznia
8.00       +Jan Wąsik (od Marka i Doroty)
11.00       +Józef i Agnieszka Czubat (w 37 r. śmierci Agnieszki)

 

 Powrót