16 IV 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 04 – 16

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzień dzisiejszy jest zaproszeniem Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, miłości braterskiej i solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

 

 1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Można dzisiaj jak i w tygodniu składać skarbonki CARITAS na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 2. Via Lucis – Droga Światła – jest to nabożeństwo odprawiane w Kościele katolickim w okresie wielkanocnym. Pojawiło się ono już kilka wieków temu, ale należy dziś do nabożeństw zapomnianych. Zapewne w celu przypomnienia Droga Światła została umieszczona w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. Głównym celem tego nabożeństwa jest podkreślenie znaczenia czasu wielkanocnego w Kościele. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest dla chrześcijan kluczowym wydarzeniem w przeżywaniu wiary, jednak brakuje rozważania tej tematyki poza liturgią.

 3. Evangelium Vitae– Ojciec Św. Jan Paweł II, widząc, że Boże, fundamentalne prawdy są współcześnie negowane, a życie ludzkie jest zagrożone w każdej swej fazie, w trosce o dobro człowieka, o los świata, napisał encyklikę „Evangelium vitae”, w której odnosi się do problemów i zagadnień dotyczących wszelkich przejawów kultury śmierci, której należy przeciwstawić kulturę życia.

  5. Ksiądz Rektor WSD w Rzeszowie zaprasza na wieczory z teologią J. Ratzingera/Benedykta XVI. Spotkania odbędą się 20 kwietnia i 11 maja 2023 r. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, które przesyłam w załącznikach.

 

 1. W niedzielę, 30 kwietnia 2023 r. w Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie odbędzie się Rejonowe Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych. W programie m.in. koncert biskupa Antoniego Długosza i różaniec z Madzią Buczek. Rozpoczęcie o godz. 12:00. Zapraszamy wszystkie dzieci.

  7. Intencje Mszy św.
  pon 7.00 Za dusze czyścowe
  18.00 +Zbigniew (16)
  wt        7.00 +Zbigniew (17)
  18.00 +Maria i Michał Krawczyk
  śr         7.00 +Zbigniew (18)
  18.00 +Jan Sądej
  czw      7.00 +Zbigniew (19)
  18.00 +Mieczysław Wilk (od chrześniaka)
  pt         7.00 +Zbigniew (20)
  18.00 +Zofia Głuszak (1 r. śmierci)
  sob      7.00 +Zbigniew (21)
  18.00 +Wojciech Skomro (od Leszka)
  niedziela, 23 kwietnia
  8.00 +Franciszek Sączawa
  11.00 +Anna Zarzycka (22 r. śmierci)
  +Zbigniew (23) poza parafiąPowrót