16 V 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 05 – 16

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

1. Przez cały maj nabożeństwo majowe.

1. I Komunia święta w tym roku odbędzie się 30 mam o godz. 11.00. Rocznica pierwszej Komunii dla klasy czwartej będzie tydzień później.

1. W sobotę, 22 maja br., o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi katolickie radio Via.

1. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

1. Duszpastersko Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w turnusach

wakacyjnych, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Kotani. Zapisy rozpoczynają się w sobotę, 15 maja br. Szczegółowe informacje w załącznikach oraz na stronie  www.lsorzeszow.pl .

1. W niedzielę, 23 maja br. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę. W tym

dniu jest także przewidziane ogólnopolskie modlitewne czuwanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie

jesteś sama”. Fundacja „Życie i Rodzina” rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Ma ona na celu zwiększyć ochronę rodziny i postawić tamę dla możliwości małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

pon 18.00 Dziękczynna w intencji Bierzmowanych
    wt     18.00         Dziękczynna w dniu urodzin Przemka
    śr      18.00         Błagalna o Boże błogosławieństwo w nowym domu
    czw   18.00         +Franciszek Czerepak (od sąsiadów syna)