18 II 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 02 – 18

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

1. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 12.00 na mszę św. i pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową. Codzienna Msza św. będzie o godz. 17.30 (w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00; w niedziele wracamy do starego porządku Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00. Gorzkie Żale w tym roku będą po sumie tj. po Mszy św. o godz. 11.00.

1. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

1. Informuję, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 17 marca w piątą niedziele Wielkiego Postu. Natomiast spowiedź wielkopostna odbędzie się w sobotę 23 marca.

1. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

1. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – puszka.
  2. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych Parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.

1. Serdecznie dziękuje za wsparcie materialne Ukrainy. Kwesta ze środy Popielcowej wyniosła 1050 zł.
    pon W intencji Bogu wiadomej
    wt +Maria Mul (od sióstr z Róży Różańcowej)
    śr +Jan i Karolina Guz (od córki z rodziną)
    czw  +Józef Śmigaj (od sąsiadki Krystyny)