18 VII 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 07 – 18

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

1. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy. Także i naszym.

1. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 11.00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. W związku ze wspomnieniemśw. Krzysztofa i modlitwą za kierowców zachęcamy do zorganizowania „Akcji św. Krzysztof – „1 grosz za 1 kilometr”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Apel o trzeźwość.
  2. Z racji I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca, w najbliższą niedzielę, 25.07.2021 r. zapraszamy Babcie, Dziadków i Osoby Starsze do wspólnej modlitwy. Również zachęcam do wyjazdu do katedry rzeszowskiej na godz. 14.30. O tej godzinie odbędzie się wykład na temat: Wartość międzypokoleniowego braterstwa i przyjaźni. O godz. 15 w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

1. W najbliższy wtorek, 20 lipca br., przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

pon 8.00           O zdrowie w rodzinie Bzikotów
    18.00           1. +Edward Bednarz (od żony Janiny)
    2. O zdrowie i błog. Boże dla Wojciecha Baraniuka
    wt        8.00           Błagalna o zdrowie