19 II 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 02 – 18

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia. W dzisiejszą niedzielę, rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest on okazją dla wspólnot parafialnych, aby zwiększyć zaangażowanie członków w działania abstynenckie i trzeźwościowe, jak również zachęcić wszystkich do codziennej troski o trzeźwość w swoich rodzinach. Ważne jest, aby na nowo odkryć wartość okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich i dać świadectwo poprzez wpisanie tej decyzji do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
    W związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki kieruje apel o to, aby piątek, 24 lutego br. był dniem modlitwy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy, a w niedzielę, 26 lutego br., aby została przeprowadzona w kościołach zbiórka finansowa na pomoc dla Ukrainy.

 

  1. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 11.00 i 17.00. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu

 

  1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

 

  1. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Od przyszłej niedzieli zapraszam młodzież na Kurs Przedmałżeński po nabożeństwie popołudniowym.

 

  1. Trzeci Piątek miesiąca to dzień Bożego Miłosierdzia, po Mszy Koronka do B. Miłosierdzia.

 

  1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Odwiedziny Ks. Bp Edwarda Białogłowskiego. Dziękujemy za łaski Pana które przez posługę biskupa otrzymaliśmy, szczególnie za sakrament Bierzmowania.

 

Intencje Mszy św.
pon   17.00 +Jan Kida (od żony i dzieci)
wt      17.00 +Jan i Karolina Guz (od wnukow)
śr       11.00 +Jan Sądej (od wnuczki Anny z rodziną)
17.00 +Zofia Głuszak (od Adama Głuszaka)
czw    17.00 +Antoni i Antonina Dębscy (od Michała)
pt      17.00 +Zbigniew Partyka (od Lisków i Bednarzów)
sob    17.00 +Maria Grochala (od rodziny Majka)
niedziela, 26 lutego|
8.00 +Maria Dziuba (od rodziny Piędel)
11.00 +Tomasz Dmitrzak (od rodziców i rodzeństwa)
15.00 +Henryk i Zofia Sączawa (w 21 r. śmierci Henryka)

 

 Powrót