19 XI 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 11 – 19

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Organizowano w tym dniu uroczyste Msze Święte i liczne akcje pomocy, na przykład bezpłatne posiłki lub pomoc medyczną dla osób bezdomnych i tym podobne. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.

 

 1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

 1. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Eucharystii.

 

 1. Przypominam, że w naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian!

 

 1. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata należy przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:

Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 24 listopada – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

 1. Intencje Mszy św.
  Codziennie do piątku o godz. 17.00 greg. w int śp. Heleny Krasoń (sobota 7.00)
  pon 7.00 +Emilia Kasprowicz (od córki Renaty)
  17.00 +Zbigniew, Stanisław Piróg, Kazimierz Zbrożek
  wt        7.00 +Janina Drzymała (od Marty i Kazimierza Batóg)
  17.00 +Zofia Bałut (od Stanisława Bolko)
  śr         7.00 +Anna Partyka (od rodziny Cisków)
  17.00 +Stefania i Jan Wilk (od Olszowych)
  czw      7.00 +Stanisław Grochala (od Krystyny Cisło z rodziną)
  17.00 +Nowakowska Maria (od Michała)
  pt         7.00 +Piotrowska Anna (od Michała)
  17.00 +Janina i Józef Zaguła
  sob      7.00 +Helena Krasoń (12)
  17.00 +Zofia Bałut (od Wspólnoty Krwi Chrystusa)
  niedziela, 26 listopada
  8.00 +Aniela i Jan Wąsik (3 r. śmierci Jana)
  11.00 1. +Helena Krasoń (13)
  2.  W int. POAK

 Powrót