2 V 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 05 – 2

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

1. Dziś o godz.11.00 Masza św., nabożeństwo eucharystyczne, majowe, z aktem oddanie się pod opiekę św. Józefa.

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 zapraszamy na Maszę św. I nabożeństwo majowe.

1. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Odwiedzę chorych przed południem. Wieczorem po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z majówką.

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

pon 8.00 +Józef Grochala (od syna Stanisława z rodziną)
    9.30 +Stefania Wojdyła (od Janiny Marzec)
    11.00 +Ks. Stanisław Kos (od siostrzeńców Andrzeja, Krzysztofa i Małgorzaty)
    wt      18.00   W int. OSP w dniu Patrona