2 X 2022 r.

Krzywa Wieś, 2022 – 10 – 2

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 8. I 11.00 z różańcem. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 11.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

1. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

1. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

1. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz.17.00.

1. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać codziennie przed Mszą św.

1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

1. 9 października br. pod hasłem „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia” będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka..

1. W niedzielę, 16 października br. pod hasłem „Veritatis splendor” przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski.

1. Z racji zbliżającego się święta św. Łukasza – patrona służby zdrowia – Duszpasterstwo Służby Zdrowia

zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 16 października 2022 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę. Afisz.

1. 13 października w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Kamieniu od godz. 8.00 będą odpłatne badania drożności żył i tętnic. Rej. pod numerem telefonu: 17 85560065

1. 21 października o godz. 11.00 zostaną odebrane elektrośmieci z parkingu przed Kościołem. Afisz.

Codziennie o 7.00 gregorianka w intencji śp. Janiny Iskra
pon   17.00 O Boże błog. dla Patryka z okazji 18 urodzin
wt      17.00 +Maria Sądej (od Elżbiety i Dariusza Nowak)
śr       17.00 Błagalna w intencji Pauliny