2022 VII 28

Krzywa Wieś, 2022 – 08 – 28

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

1. Dzisiaj przeżywamy dożynki diecezjalne w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 11.00 oraz dożynki Gminne, które rozpoczniemy Msza św. dziękczynną o godz. 14. 30 w kościele w Kamieniu.

1. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy

1. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.30. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

1. W środę Będziemy wspominali powstanie Solidarności. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności.
  2. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

1. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź od godz. Przez cały tydzień przed nabożeństwami. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Rano wizyta u chorych.
  2. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Mszę o godz. 18.00 rozpoczniemy procesją wokoło kościoła z figurą fatimską.

1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji katecheza wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach Świętych. Zmiana tajemnic Różańcowych o godz. 11.00, składka na potrzeby WSD i diecezji..

1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

1. W sobotę, 3 września – Świętego Grzegorza Wielkiego (ok. 540-604), papież
  2. Fundacja „Auxilium” uruchamia od 1 września br. linię wsparcia dla małżonków, młodzieży

i opiekunów, a zwłaszcza dla rodzin przeżywających kryzys. Pod bezpłatnym numerem tel. 800 800 607 można

uzyskać pomoc specjalistów (m.in. psychologa, prawnika, seksuologa, psychoterapeuty i terapeuty rodzinnego).

pon        7.00   +Jarosław (13)
18.00   +Stanisław Piróg
+Maria i Stanisław Sądej i zmarłych z tego miejsca
wt          7.00   +Jarosław (14)