2024 III 17

Krzywa Wieś, 2024 – 03 – 17

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów).

1. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: rozpoczynające się parafialne rekolekcje i spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. Tym ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodniczy O. Emanuel Noufe zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Spowiedź wielkopostna i rekolekcyjna będzie w najbliższą sobotę od godziny 15.00 do 17.30 z przerwą półgodzinną na kolacje dla spowiedników.

1. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego. Wpatrując się w postać Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Świętej Rodziny, pragniemy naśladować jego pokorę, odwagę i zawierzenie, zaufanie Bogu; tych cnót chcemy się uczyć. Modlimy się o te cnoty dla współczesnych mężczyzn: dla naszych ojców, braci, mężów i synów. Pamiętamy również w modlitwach o tych wszystkich, których patronem jest Święty Józef. Niech on staje się orędownikiem i opiekunem nas wszystkich zgromadzonych na liturgii w jego uroczystość…

1. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przygotujmy zatem palmy mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa.

1. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

1. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronie parafii.
    pon 8.30 +Józef Śmigaj (od Marty i Bogdana Sączawa)
    10.30 +Zbigniew Piróg (od kol. Barbary ze Szk. Podstawowej)
    17.30 +Stanisław (18)
    wt        8.30 +Józef Grądziel (imieninowa)