21 III 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 03 – 21

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

1. O godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. A po nich Msza Święta z modlitwą o umocnienie rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz.17.00 droga krzyżowa

1. Od kwietnia do października raz w miesiącu będzie adoracja godzinna w niedziele z prośbą o nawrócenie alkoholików.

1. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Podejmijmy nowennę w intencji obrony życia. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.

1. W dniu 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia i Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Polecajmy Bogu w modlitwie sprawy obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz obrony prawdy historycznej o ofiarach i bohaterach II wojny światowej.

1. Z inicjatywy NSZZ „Solidarność” w kościołach w Polsce prowadzona jest akcja przybliżenia duchowego dziedzictwa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki połączona z prezentacją przejmującej wystawy o jego męczeństwie. Kustoszem wystawy i Promotorem kultu jest Pan Marek Kędziorek z Warszawy, który przez słowo świadectwa przybliża wiernym Osobę i nauczanie bł. Ks. Jerzego.

1. Dziękuje serdecznie za niezwykłą wrażliwość serca dla ofiar wojny w Iraku. Otrzymałem informacje o kwocie zebranej w czasie zbiórki w zeszła niedzielę, była to suma 2534,33 gr. Jestem pod wielkim wrażeniem dobroci i troski o ludzi bez dachu nad głową. Również dziękuję panom za sobotnia pomoc przy kościele i plebanii.

pon     8.00 +Janina Kamińska (1 r. śmierci)
17.00 +Wanda (29)
wt        8.00 +Józef Międlar
17.00 +Wanda (30)