21 V 2923 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 05 – 21

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba.

1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

1. W przyszła niedzielę odbędzie się Uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00. Spowiedź przed uroczystością w sobotę o godz. 9.00.

1. W piątek 26 maja – Dzień Matki

1. W sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

1. Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników i Cukiernicy Rzeszowscy zapraszają na „Kremówkę Papieską”. Wydarzenie to odbędzie się 28 maja br. w Rzeszowie. O godz. 13.30 Msza św. w kościele Świętego Krzyża a po niej poczęstunek kremówką na ul. 3 Maja.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

1. Składka z trzeciej niedzieli maja (21 maja) jest przeznaczona na działalność Katolickiego Radia VIA.

Pon   7.00         +Zbigniew Piróg (od chrześniaka Zbigniewa)
18.00         +Mieczysław Wilk (od Mateusza Nizioł z rodziną)
wt       7.00         +Stanisław Grochala (Z Róży Andrzeja Surdyki)

18.00         +Józefa Stolarz i Maria Dutko (w r. śmierci)