23 V 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 05 – 23

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

1. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 8.00 i 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą.

1. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość.
  2. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej o godz. 18.00.

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi

1. KURIA zachęca, aby w porozumieniu z władzami i przy zachowaniu zasad sanitarnych zorganizować w swoich parafiach procesję Bożego Ciała ulicami miast i wsi. Informujemy również, że w Rzeszowie odbędzie się centralna procesja Bożego Ciała z udziałem Księdza Biskupa Ordynariusza.

pon     8.00         +Czesława Sądej (od Marii i Jana Misiak)
18.00         O zdrowie i błogosławieństwo dla Janiny  Stanisława Stec
wt     18.00         +Stefania Przybysz
sr      18.00         Dziękczynna w 18 urodziny Łukasza
czw   18.00         O zdrowie i błogosławieństwo dla Heleny od dzieci.
pt      18.00         Franciszka i Stefan Mendyk (w dniu Matki)
sob   15.00         Msza ślubna
18.00         O Boże błogosławieństwo dla Teodozji z okazji Imienin.
niedziela, 30 maja
8.00         +Stanisław Sączawa (od córki Anny)
9.30         +Jan Kida (od żony z dziećmi)
11.00         I Komunia święta