25 II 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 02 – 25

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

1. Dziś po Mszy o godz. 11.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

1. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W piątek przed południem odwiedziny chorych; po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

W sobotę po wieczornej Eucharystii odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

1. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed i podczas każdej Mszy Świętej oraz w sobotę 23 marca po rekolekcjach.

1. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 17 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

1. W związku z prośbą ks. biskupa, wspieramy budujące się kościoły. Nam powierzono troskę o nowo budujący się kościół bł. Ks. Jana Balickiego w Rzeszowie. W związku z tym w przyszła niedziele 3 marca radni z tej parafii będą kwestować przed kościołem po nabożeństwach.

1. W naszej Szkole od 6 marca do 3 kwietnia można składać deklarację o kontynuowaniu wychowaniu w oddziale przedszkolnym oraz składać wnioski o przyjęcie do tego oddziału.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 w Sali widowiskowej MGOKSIR w Sokołowie Małopolskim będzie wystawiona Muzyczna Droga Krzyżowa. Wstęp wolny.

1. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy miłosierdziu Bożemu.

Pon   17.30 +Maria Mul (od syna Mieczysława z rodziną)

Wt     17.30 +Jan Głuszak (od Dziennego Domu Senior w Kamieniu)

Śr      17.30 +Henryk Sączawa (23 r. śmierci)

Czw   17.30 Msza św. dziękczynna