25 IV 2021

Krzywa Wieś, 2021 – 04 – 25

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

 

 1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 zapraszam na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Rozpoczynamy pierwszosobotnie procesje z figurą M.B. Fatimskiej, które będą do października. W dniu 1 maja br. (sobota) Księża Biskupi dokonają aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi. Odbędzie się to równocześnie w dwóch miejscach – w kościele św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) i w kościele św. Józefa w Skołyszynie. W niedzielę, 2 maja br. Dokonamy aktu zawierzenia św. Józefowi w naszej parafii.

 

 1. Zachęcam do korzystania z transmisji nabożeństw parafialnych na kanale YouTube. Można pobrać link ze strony parafii lub w kanale YouTube wpisać „Parafia w Krzywej Wsi”. Ponadto Kuria prosi o zwracanie uwagi na kościoły w związku z licznymi aktami profanacji. Kamera działająca całą dobę tez będzie dodatkowym zabezpieczeniem.  Ale najważniejsze jest abyśmy sami zachowali czujność.

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek Caritas na potrzeby diecezji i na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

 1. W czwartek, 29 kwietnia patronuje nam św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. Intencje Mszy św.
  pon 18.00           +Stefania Przybysz (od Marii Wojdyła)
  wt      18.00           +Halina Wasylów (od wnuczki Emilki z mamą)
  śr      18.00           Dziękczynna w 50 urodziny Małgorzaty
  czw   18.00           +Stefania Przybysz (od Krystyny Hoszowskiej)
  pt      18.00           +Maria Dutko (3 r. śmierci)
  sob    14.00           Msza ślubna
  18.00           +Jan Kida (od syna Stanisława z rodziną)
  niedziela, 2 maja
  8.00          +Franciszek i Rozalia Szczerbaty (w rocznice śmierci Franciszka)
  9.30          Chrzest
  11.00          Dziękczynna w 27 rocznice ślubu Elżbiety i Mieczysława
  poniedziałek, 3 maja
  8.00          +Józef Grochala (od syna Stanisława z rodziną)
  9.30          +Stefania Wojdyła (od Janiny Marzec)
  11.00          +ks. Stanisław Kos (od siostrzeńców Andrzeja, Krzysztofa i Małgorzaty)

 Powrót