25 IV 2021

Krzywa Wieś, 2021 – 04 – 25

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 zapraszam na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Rozpoczynamy pierwszosobotnie procesje z figurą M.B. Fatimskiej, które będą do października. W dniu 1 maja br. (sobota) Księża Biskupi dokonają aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi. Odbędzie się to równocześnie w dwóch miejscach – w kościele św. Józefa w Rzeszowie (Staromieście) i w kościele św. Józefa w Skołyszynie. W niedzielę, 2 maja br. Dokonamy aktu zawierzenia św. Józefowi w naszej parafii.

1. Zachęcam do korzystania z transmisji nabożeństw parafialnych na kanale YouTube. Można pobrać link ze strony parafii lub w kanale YouTube wpisać „Parafia w Krzywej Wsi”. Ponadto Kuria prosi o zwracanie uwagi na kościoły w związku z licznymi aktami profanacji. Kamera działająca całą dobę tez będzie dodatkowym zabezpieczeniem.  Ale najważniejsze jest abyśmy sami zachowali czujność.

1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek Caritas na potrzeby diecezji i na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

1. W czwartek, 29 kwietnia patronuje nam św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

pon 18.00           +Stefania Przybysz (od Marii Wojdyła)
    wt      18.00           +Halina Wasylów (od wnuczki Emilki z mamą)
    śr      18.00           Dziękczynna w 50 urodziny Małgorzaty
    czw   18.00           +Stefania Przybysz (od Krystyny Hoszowskiej)