25 VIII 2024 r.

Krzywa Wieś, 2024 – 08 – 25

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem, dlatego przed każdą Mszą Świętą w tygodniu jest okazja do spowiedzi świętej.

1. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00, Wieczorem ponowimy Akt Zawierzenia Królowej Polski, Matce Bożej Częstochowskiej. O 11.00 suma odpustowa w Podlesiu.

1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W ostatnim dniu sierpnia tj. w sobotę przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony niemalże dwadzieścia lat temu na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w różnorodny sposób wspierali dzieła gospodarcze i świąteczne podczas wakacji. Wykonane prace będą służyły przez kolejne miesiące.

1. Pozdrawiamy serdecznie tych, którzy jeszcze korzystają z wypoczynku, a także Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłym Parafianom pragniemy wypraszać życie wieczne…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna; jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i synów.

W środę, 28 sierpnia – św. Augustyn, największy teolog chrześcijańskiej starożytności, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego.

W czwartek, 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego, i poprzedził Go również w męczeństwie.

pon     7.00         +Stanisław Sądej (od rodziny Falandys)
18.00         +Cecylia i Paweł Cebula
wt     18.00         +Jakub, Jadwiga, Franciszka, Aniela, Józef, Andrzej, Jan, Stanisław, Bolesław, Antoś, Stefania, Stanisława, Janina i Mirosława Łach.
śr      18.00         +Zofia i Henryk Sączawa (7 r. śmierci Zofii)
czw   18.00         +Józef Spieczny (od rodziny Pielów)
pt      18.00         +Zofia i Józef Przybysz (od wnuczki Teresy)
sob   18.00         O Boże błogosławieństwo dla Piotra