25 XII 2022 r.

Krzywa Wieś, 2022 – 12 – 25

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

 1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego to wyjątkowy czas dla wszystkich wierzących. Dzisiaj świętujemy narodziny Pana Jezusa w Betlejem, w bardzo ubogich warunkach: wśród zwierząt, bydła. W kolędach śpiewamy o wielkiej miłości, jaką Jezus był otoczony przez Maryję i Józefa. Módlmy się dzisiaj, żeby nasze rodzinne domy z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami były pełne miłości, którą przynosi Dzieciątko Boże. Zanieśmy innym ciepło, które bije z betlejemskiego żłóbka.

 

 1. W poniedziałek 26 grudnia św. Szczepana Pierwszego męczennika, Msze w porządku niedzielnym, składka na potrzeby Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. List Rektora KUL – u.

 

 1. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

 

 1. We środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. W Rzeszowie XIX Rzeszowski Marsz za Życiem w Święto Młodzianków Męczenników. Rozpoczęcie przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu o godz. 17:00. Następnie przemarsz do Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Zapraszamy do udziału.

 

 1. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 

 1. W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w Niedzielę Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie– rozpoczęcie o godz. 10.00.

 

 1. W tym roku przybędę do domów parafian z Bożym błogosławieństwem w ramach kolędy, rozpoczęcie w wtorek od 8.00 do 20.00 z przerwą na Msze św. i w sobotę 31 grudnia w sobotę od godz. 8.00 do 15.00.

 

 1. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc przy zorganizowaniu tak okazałej oprawy liturgicznej i gospodarczej naszego świętowania. Organista, kościelny, schola, Róże Różańcowe i wszyscy którzy dołożyli swoja cegiełkę do tego dzieła. Szczególne podziękowanie dla zakładu pogrzebowego Heven z Woli Raniżowskiej.

 

 1. Trwa krwawa wojna i nie pozostajemy bierni na ból i łzy cierpiących ludzi.  Do piątku można dla Ukrainy składać jeszcze dary żywnościowe. Jest tez możliwość wpłaty dowolnej sumy na konto na poczet zakupu Toyoty Hillux do wywozu rannych z Bachmutu. Środki dla Polskiej Ligi Proobronnej na zakup Toyoty Hillux  dla paramedyków na froncie: 74 1600 1462 1021 4739 6000 0011

 

 1. Intencje Mszy św.
  pon 00  +Jan i Julia Olszowy (od Olszowych)
  11.00  +Stanisław Grochala (od córki Eweliny i Grzegorza)
  wt        17.00  Za zmarłych z rodziny Majków
  śr        17.00  +Anna i Stanisław (od syna z rodziną)
  czw     17.00  +Maria i Franciszek Krasoń
  pt        17.00  +Maria Sądej (od Emilii i Władysława Kasprowicz)
  sob     16.00  +Stanisław Drzymała (od córki Kazimiery z mężem)
  niedziela, 1 stycznia
  8.00  +Eugeniusz, Stefania i Marek
  11.00  +Franciszek, Zofia i zmarli z rodziny
  Gregoriankę za Franciszka sprawuje Ks. Zenon

 Powrót