26 II 2023 r

Krzywa Wieś, 2023 – 02 – 26

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

    2. W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca.

 

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach i w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

  1. DD TABOR zaprasza na rekolekcje wielkopostne w dniach 24-26 marca br., na katechezy przedmałżeńskie w dniach 14-16 kwietnia br., na rekolekcje z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w dniach 12-14 maja br. oraz na rekolekcje charyzmatyczne w dniach 19-21 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się na przesłanych do parafii plakatach oraz na stronie internetowej: www.tabor.rzeszow.pl

 

  1. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 milionom uchodźców z Ukrainy. Tę pomoc świadczy na dużą skalę również Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Chcąc tę pomoc kontynuować – w odpowiedzi na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – dziś w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, należy zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

 

  1. W II niedzielę Wielkiego Postu, 28.02.2021 r. pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy.

 

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu,  5 marca 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia do członków Stowarzyszenia.

 

  1. W sobotę, 4 marca, w liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego.

 

  1. Intencje Mszy św.

Pon       7.00  +Zdzisław Bazan (1)
17.00  +Zbigniew Partyka (od Andżeliki i Pawła Kołodziej)
wt          7.00  +Zdzisław (2)
17.00  +Maria Dziuba
śr          7.00  +Mieczysław Wilk (od żony)
17.00  +Zdzisław (3)
czw       7.00  +Zdzisław (4)
17.00  +Zofia Przybysz (1 r. śmierci)
pt          7.00  +Maria Story (od Mieczysława Story z rodz.)
17.00  +Mieczysław (5)
sob        7.00  +Zbigniew Stec (od Czesławy Boguń)
17.00  +Zdzisław (6)
niedziela, 5 marca
8.00  +Maria i Stanisław Story (w 10 r. śmierci Stanisława)
11.00  O zdrowie i błog. dla rodziny Bzikotów
15.00  +Zbigniew Partyka (od Ireny i Tadeusza Sączawa)
+Zdzisław (7) poza parafią.Powrót