26 XI 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 11 – 26

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentem. Wprowadził ją papież Pius XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

 

  1. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Sumie wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Młodzież bierze udział w spotkaniu w Rzeszowie w ramach Światowego Dnia Młodzieży.

 

  1. W tym ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.00 polecamy naszych bliskich zmarłych.

 

  1. A w środę, zbliżając się do zakończenia obecnego roku liturgicznego, jeszcze raz podczas Nowenny o godz. 17.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Tej, która jest naszą ucieczką, pomocą w uciskach i smutkach!

 

  1. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa. Świąteczna Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 17.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele codziennie przed Msza św. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Uczynimy to zwłaszcza podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

 

  1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Za tydzień 3 grudnia o godz. 15.00 w naszym kościele spotkanie ze świętym Mikołajem dla najmłodszych.

 

  1. TRWA NABÓR DO PLACÓWKI DZIENNEGO DOMU SENIOR + W KAMIENIU,

KTÓRY MIEŚCI SIĘ W BUDYNKU -Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Kamieniu.

Zapraszamy serdecznie osoby po 60 roku życia i starsze chcące AKTYWNIE spędzić wolny czas.

ORGANIZUJEMY:

DOWÓZ I ODWÓZ BUSEM, CIEPŁY POSIŁEK, SZEROKĄ OFERTĘ TERAPII ZAJĘCIOWEJ,

WYJAZDY TURYSTYCZNE, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE I INNE!

Więcej informacji w budynku Nowego Centrum Kultury w Kamieniu gdzie mieści się placówka,

lub pod numerami telefonów dostępnych w zakrystii: Kontakt tel. 570 087 286 ; 788 627 682

 

 

 

 

Intencje Mszy św.
pon       7.00       +Emilia Kasprowicz (od Tomasza Świątek z rodziną)
17.00       1. Zdzisław Bazan
2. +Helena (14)
wt         7.00       +Zofia Bałut (od Wspólnoty Krwi Chrystusa)
17.00       1. Z Rozy Franciszka Partyki
2. +Helena (15)
śr          7.00       +Janina Drzymała (od rodziny Rząsa)
17.00       1. Zofia Bałut (od rodziny Piędel)
2. +Helena (16)
czw       7.00       +Zbigniew Piróg (od Lidii i Piotra Tylus)
17.00       1. +Andrzej i Maria Sączawa
2. +Helena (17)
pt          7.00       +Anna Partyka (Józefa Sądeja z Niska)
17.00       1. +Mieczysław Delekta (8 r. śmierci)
2. +Helena (18)
sob       7.00       +Jan Gutowski (od rodziny Delekta)
17.00       1. +Franciszek Partyka (1 r. śmierci od żony)
2. +Helena (19)
niedziela, 3 grudnia
8.00                   +Barbara i Jan Kochan
11.00            1.   +Stefan Mendyk (3 r. śmierci)
2.   +Helena (20)Powrót