27 XI 2022 r.

Krzywa Wieś, 2022 – 11 –  27

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Procesja z lampionami będzie w poniedziałki, środy i piątki.

1. We środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

1. W sobotę, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

1. W niedzielę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiorka do puszek po Mszach św.
    Z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, zmiany tajemnic różańcowych. Składka na potrzeby WSD i Diecezji
  2. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00, wizyta u chorych.

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.00.

1. Serdecznie zachęcam do zakupu świec Caritas w cenie 8 zł małe i 18 duże. Ponadto są też pudełka do napełnienia produktami na pomoc walczącej Ukrainie.

pon 7.00  +Zofia Głuszak (8)
    17.00  +Maria Sądej (od rodziny Górskich)
    wt          7.00  +Zofia Głuszak (9)
    17.00  +Stanisław, Mieczysław i Zbigniew Piróg