28 II 2021 r

Krzywa Wieś, 2021 – 02 – 28

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 9.00 w rycie Trydenckim

1. W pierwszy czwartek marca o 17.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.00.W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

1. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. W godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych.

1. W czwartek 4 marca wspomnimy św. Kazimierza (1458-1484), królewicza, pobożnego czciciela Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, głównego patrona Litwy.

Codziennie o godz. 8.00 Mszę św. Gregoriańskie w int śp. Wandy Sączawa
pon    9.00       W int. Dusz śp. Żołnierzy Niezłomnych
17.00       +Stanisław Story (od syna z rodziną)
wt    17.00       +Jan Kida (od brata Tadeusza z rodziną)