28 V 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 05 – 21

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Dzień dorocznej pieszej pielgrzymki z Kamienia do Leżajska.

1. Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników i Cukiernicy Rzeszowscy zapraszają na „Kremówkę Papieską”.   Wydarzenie to odbędzie się 28 maja br. w Rzeszowie. O godz. 13.30 Msza św. w kościele Świętego Krzyża a po niej poczęstunek kremówką na ul. 3 Maja. Wspominając 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 32. rocznicę jego wizyty w Rzeszowie uczcimy Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa i przypomnimy najważniejsze tematy przesłania, które zostawił nam w Rzeszowie.

1. W poniedziałek święto NMP matki Kościoła.

1. We środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Medynii.

1. Czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

1. Piątek Uroczystość Konsekracji Kościoła Katedralnego w Rzeszowie.

1. Sobota wsp. Św. Karola Lwangi i  Towarzyszy

1. Dzisiaj kończymy okres wielkanocny. Paschał będzie już koło chrzcielnicy zapalany tylko podczas chrztu i pogrzebu.

1. W naszej parafii dzisiaj odbędzie się na sumie Uroczystość I Komunii świętej 10-ciorga dzieci z klasy III .

1. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

pon   00 +Maria Sądej Greg.( 1)
    18.00 +Zbigniew Piróg (od zony)
    wt       7.00 O potrzebne łaski
    18.00 +Maria Sądej (2)
    śr        7.00 +Janina Sądej (od rodziny Szelążek)
    18.00 +Maria Sądej (5)
    czw     7.00 +Maria Sądej (6)
    18.00 W int. Bogu wiadomej (Krystyna Zbrożek)
    pt        7.00 +Jan Gutowski (od Dariusza i Magdaleny Delekta z rodz.)
    18.00 +Maria Sądej (7)
    sob      7.00 +Maria Sądej (8)
    18.00 Anna (od wnuków)
    niedziela, 4 czerwca