29 I 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 01 – 29

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. Czwarta niedziela w ciągu roku. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 

  1. W czwartek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Składka z 2 lutego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.

 

  1. Tego dnia Dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa na Mszy Świętej o godz. 17.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.

 

  1. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP po Mszach wieczornych o godz. 17.00.

 

  1. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w piątek od godz. 7.00. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Spowiedź święta pierwszopiątkowa codziennie przed nabożeństwem pól godziny.

 

  1. Składka z przyszłej niedziel na cele diecezjalne.

 

  1. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Marię Dziuba. Dzisiaj o 15.00 Różaniec w jej intencji w kościele, a pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
  • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 

Intencje Mszy św.
pon   17.00         +Maria Nowakowska i Anna Piotrowska (od Stanisława)
wt     17.00         +Franciszka Mendyk (4 r. śmierci)
śr      17.00         O Boże błog. dla rodziny
czw     8.00         +Maria Trznadel
17.00         +Maria Grochala (od wnuczka Dariusza z rodziną)
pt      17.00         +Maria Łach
sob   17.00         Mieczysław Sączawa
niedziela, 5 lutego
8.00         +Mieczysław Krawiec (9 r. śmierci od żony)
11.00         +Władysław Bzikot, Adam i Stefania Powrót