3 III 2024

Krzywa Wieś, 2024 – 03 – 3

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po sumie Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 17.00

Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się od 17 – 20 marca.

Przypominam również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Szczególnym dniem będzie dzień 23 marca tj. spowiedź parafialna.

1. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. Przez skarbonki i baranki wielkanocne. Można tez podarować odpis z podatku na potrzeby CARITAS W najbliższe trzy tygodnie spotkamy wolontariuszy zbierających pomoc żywnościową dla najuboższych w sklepach. Dzisiaj wspieramy dzieło budowy kościoła bł. Jana Balickiego w Rzeszowie. Kwestują przedstawiciele Rady Parafialnej z tamtejszej Wspólnoty.

1. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

1. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…

1. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

Codziennie o godz. 7.00 Msze Gregoriańskie w int. Śp. Stanisława Grochali
    pon   17.30 +Maria i Stanisław Story
    wt ———————————————————————–
    śr      17.30           +Józef Śmigaj (od kol. Agnieszki z Podstawówki)