3 VII 2022 r

Krzywa Wieś, 2022 – 07 – 3

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zmiany Tajemnic różańcowych po sumie a składka na potrzeby WSD i diecezji.

1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

1. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

1. W ostatnim tygodniu powrócili do domu Ojca śp. Maria Sądej i Stanisław Drzymała. Uroczystości pogrzebowe śp. Stanisława odbędą się dzisiaj o godz. 15.00. Zmarłym parafianom i kapłanom tu posługującym wypraszajmy łaskę wiecznego życia: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

– środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

–  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

Codziennie o 7.00 gregorianka w int. Śp. Mieczysława Sączawy
pon 18.00       Błagalna o powrót do zdrowia
wt    18.00       +Stanisław Drzymała
śr     18.00       +Maria Sądej (od wnuka Łukasza z żoną)