3 XII 2023 r

Krzywa Wieś, 2023 – 12 – 3

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

  1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

 

  1. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Niech pomocą w tym będą tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli Msze roratne, na które serdecznie zapraszamy każdego poranka o godz. 17.00

 

  1. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą Św.

 

  1. Dziś na Sumie pobłogosławiliśmy opłatki na wigilijny stół, które w tym tygodniu do naszych domów. Tradycyjnie przyniosą je z życzeniami świątecznymi organista i kościelny w najbliższą sobotę 9 grudnia. Za docenienie ich posługi datkiem pieniężnym – Bóg Zapłać.

 

  1. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

 

  1. Dzisiaj w kościele naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj o godz. 15.00. Przy okazji tego wspomnienia św. Mikołaja podejmijmy refleksję na temat naszego zaangażowania w dzieła charytatywne. Z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp. Służą temu pieniądze z rozprowadzonych świec Caritas.

 

  1. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy. Dzieci z klasy III otrzymają medaliki.

 

  1. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną do puszek po Mszach św.

 

  1. Obchodzącym urodziny i imieniny w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia. Dzisiaj uroczystość Pogrzebowa śp. Piotra Sączawy o godz. 13.00

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.

Również w poniedziałek, 4 grudnia – św. Jan Damasceński, kapłan i doktor Kościoła, wybitny herold prawdy o wniebowzięciu Maryi.

W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.

W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

 

 

 

Intencje Mszy św.
Codziennie o godz. 17.00 Greg w int. Heleny Krasoń (piątek 7.00)
pon     7.00 +Janina Sądej (od KGW Kamień Górka)
17.00 +Jan Ciosmak(30 r śmierci)
wt        7.00 +Stanisław Grochala (od brata z rodziną)
17.00 Za zmarłych z rodzin Walickich, Górskich i Dźwilewskich
śr        7.00 +Maria Story (od Krystyny i Józefa Story)
17.00 +Piotr Sączawa (od Nauczycieli i prac. Szk. Podst. w Krzywej Wsi)
czw     7.00 +Franciszek Partyka (od rodziny Namysłowskich z Katowic)
17.00 O Boże błogosł. i łaski dla rodziny
pt        7.00 +Helena (24)
17.00 +Zofia Głuszak
W int. Kl. III (medaliki)
sob      7.00 +Maria Grochala (od synowej Barbary)
17.00 +Józef i Franciszka (od Ruraków)
niedziela, 10 grudnia
8.00 +Rozalia i Antoni Krudysz
11.00 +Szymon Krupa
+Helena Krasoń (26)  Powrót