30 IV 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 04 – 30

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszam do modlitwy w tej intencji.

1. Jutro rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwa majowe. Jutro też przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika. Polecamy ludzi pracy opiece św. Józefa.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Tradycyjne nabożeństwa, odwiedziny chorych w piątek. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Rozpoczynamy pierwszosobotnie procesje z figurą M.B. Fatimskiej, które będą do października.

1. W środę 3 maja Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Kraju. Tego dnia również w naszej miejscowości odbędzie się Uroczyste świętowanie 70- lecia naszej placówki OSP. Msza św. w intencji strażaków na sumie o godz. 11.00 a po niej dalszy ciąg uroczystości na stadionie obok remizy.
    W tym dniu, w rzeszowskim kościele farnym będzie sprawowana uroczysta Eucharystia o godz. 9.30. Po jej zakończeniu na rzeszowskim rynku przewidziane są uroczystości patriotyczne.

1. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół WSD zaprasza członków Stowarzyszenia na pielgrzymkę wspólnotową w sobotę 3 czerwca br. W tym roku chcemy odwiedzić Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i Muzeum-Zamek w Łańcucie. Zapisy (do 21 maja br.) i szczegółowe informacje pod nr tel. 511 386 887, pod adresem mailowym: spwsdrzeszow@gmail.comi na stronie internetowej WSD.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

pon   7.00           +Zbigniew (30)
    18.00           +Jarosław Cisek (1 r. śmierci)
    wt        7.00          +Stanisław Grochala (od syna Tomasza)
    18.00          O szczęśliwe rozwiązanie dla Magdaleny