30 V 2021 r.

Krzywa Wieś, 2021 – 05 – 30

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce. W parafii Dzień I Komunii świętej o godz. 11.00.

1. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

1. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 8.00 i 11.00 z procesją eucharystyczną. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej w piątek. Chorych odwiedzę w godzinach przedpołudniowych w piątek.

1. W przyszłą niedzielę o godz.11.00 spotkanie Żywego Różańca, ze zmianą tajemnic różańcowych. Również o godz. 11.00 odbędzie się rocznica I Komunii świętej dla klasy czwartej. Zachęcam pozostałych parafian do uczestnictwa we mszach św. o 8.00 i 9.30.

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, misjonarz i apostoł Niemiec.

2. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Janina Iskra i Piotr Baranowski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

pon 18.00 +Zofia Białogłowska
    wt     18.00         O zdrowie dla Beaty od sióstr z Róży H. Dudzik
    śr      18.00         +Piotr Kunysz
    czw     8.00         +Teresa Dąbek, +Józef Bolko
    11.00         Za parafian
    pt      18.00         Dziękczynno błagalna w 18 urodziny Pauliny
    sob   18.00         O Boże błogosławieństwo i dary Ducha św. dla Elżbiety
    niedziela, 6 czerwca
    8.00         +Maria Trznadel w 2 r. śmierci i zmarli z rodziny
    9.30         +Henryk, Jan i Maria Surdyka
    11.00         Dziękczynno błagalna w intencji dzieci z ok Rocznicy I Komunii św.