31 VII 2022r.

Krzywa Wieś, 2022 – 07 – 31

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Korzystajmy z tego daru łaski.

W czwartek, 4 sierpnia 2022 r. wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 tradycyjnie przy kościele farnym w Rzeszowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. W naszej parafii Dzień Nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej Msza Święta wotywna o godz. 9.00. Po niej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 12 Anioła Pański, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00 Masz święta. Będzie również całonocnej adoracji na prośbę grup parafialnych. Po Mszy o 9.00 odwiedzę chorych. Zachęcam do spowiedzi aby czystym sercem przyjąć Boże Dary.

1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 7.00 pożegnamy Maryje w znaku figury Fatimskiej i pojedzie do Łowiska.

1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach Świętych, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00, składka na potrzeby WSD i diecezji

1. Dziś poświęcenie samochodów na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

Codziennie o godz. 18.00 gregorianka w int. Sp. Zofii Rurak
pon     7.00         +Bartłomiej Staszewski (od rodziny Burek z łowiska)
18.00         +Helena Dudzik (od męża i dzicei)
wt       7.00         +Helena Dudzik (od wnuków Marcina, Michała i Milenki)