4 IV 2021 r

Krzywa Wieś, 2021 – 04 – 4

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy. Tradycyjnie przekazuje życzenia od władz diecezji i WSD, Caritasu i Akcji Katolickiej.

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji w ciemnicy, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Strażakom, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

 

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. O godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Składka na potrzeby Instytutu Teologicznego w Rzeszowie.

 

 1. Spotkanie Żywego Różańca i zmiany tajemnic oraz zostają przeniesione na Niedzielę Miłosierdzia Bożego na godz. 11.00. Msze św. w przyszłą niedziele podobnie o 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Składka na potrzeby Caritas oraz składamy skarbonki z jałmużna postna na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

 1. Zainstalowane zostały kropielnice automatyczne z wodą święconą. Obsługa jest prosta, potrzeba jedynie podłożenia dłoni pod dysze i zostanie podana kropla wody świeconej celem uczynienia znaku krzyża świętego.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. Intencje Mszy św.
  Poniedziałek Wielkanocny
  8.00 +Franciszek Sączawa (29 r. śmierci)
  9.30  +Władysław Bzikot
  11.00  +Stanisław Piróg (3 r. śmierci)
  12.30  O zdrowie i błog. Boże dla Bałutów, Czubatów i Cisków
  wt        18.00  +Józef Międlar
  śr        18.00  +Franciszek i Józefa Kostyra
  czw     18.00  Dziękczynna za otrzymane łaski
  pt        18.00  +Jan i Władysława Kata
  sob      18.00  O Boże błog. dla Stanisławy Krasoń w dniu urodzin od męża z rodziną
  Niedziela, 11 kwietnia
  8.00  +Adam Bąk (12 r. śmierci)
  9.30  W intencji Caritas w parafii
  11.00  +Jan i Anna Surdyka (w 10 r. śmierci Jana)
  12.30  O zdrowie i błog. dla rodziny PartykówPowrót