4 XII 2022 r.

Krzywa Wieś, 2022 – 12 – 4

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

1. We wtorek św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci możliwe spotkanie że św. Mikołajem po Mszy Roratnej o 17.00.

1. Dziś po Sumie błogosławienie opłatków na stół wigilijny. W najbliższą sobotę Kościelny i organista przyniosą je do waszych domów z życzeniami świątecznymi.

1. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17.00. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.

1. We czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 8.00 i 17.00. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone i wręczony dzieciom z klasy III medaliki Najświętszej Maryi Panny

1. W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności przeszedł Śp. Franciszek Partyka. Pogrzeb dzisiaj o godzinie 14.00. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

pon 00          1. +Zofia Głuszak (15)
    2. +Jan Kida
    wt     17.00          1. +Zofia (16)
    2. +Franciszek Partyka (1)