5 II 2023 r.

Krzywa Wieś, 2023 – 02 – 5

Ogłoszenia Parafialne
(do użytku wewnętrznego)

 

 1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

Jest to również pierwsza niedziela miesiąca lutego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej. Ofiary na potrzeby WSD i diecezji  a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W tygodniu:
  Poniedziałek wsp. Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
  Środa wsp. Św. Józefa Bakhity, dzień walki z handlem ludźmi
  Piątek           wsp. Św. Scholastyki, Dziewicy
  Sobota,         wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się 11 lutego o godzinie 900 w sanktuarium Pani Rzeszowskiej (bazylice OO. Bernardynów), gdzie Mszę św. w intencji chorych i cierpiących oraz pracowników służby zdrowia, biedzie też transmisja przez radio VIA. Msza Święta u nas w intencji chorych w naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia będzie w sobotę o godz. 9.00.

 1. Przed nami wizytacja parafii przez ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Odbędzie się ona dnia 16 lutego. Powitamy biskupa o godz. 9.00. Po tej Mszy św. będzie spotkanie biskupa członami Róż Różańcowych, serdecznie proszę o przybycie tych którzy nie pracują w tym czasie z krótkim sprawozdaniem z działalności modlitewnej i pomocy wobec parafii.
  O godz. 11.30 spotkanie w szkole z uczniami i nauczycielami
  Po obiedzie ks. biskup pragnie złożyć wizytę u wskazanego chorego lub chorej osoby w parafii.

O godz. 16.15 będzie spotkanie w kościele z Rada Parafialną, Akcją Katolicką, Caritasem, Kołem Przyjaciół Seminarium Duchownego, dziećmi i młodzieżą ze scholi i Koła ministrantów. Każda grupa proszona jest o trzyzdaniowe krótkie podsumowanie działalności.
O godz. 17.00 Msza św. Podczas której zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży z klasy VIII

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Mieczysław Wilk. Pogrzeb odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o godz. 14.00. Módlmy się w jego intencji. Dziś różaniec po sumie.

 

 1. Intencje Mszy św.
  pon 17.00 +Maria Partyka
  wt     17.00         +Piotr i Julia Cierpisz (od Marii)
  śr      17.00         +Franciszek i Bronisława Sączawa
  czw   17.00         +Franciszek i Maria Surdyka (od Michała)
  pt      17.00         +Maria Grochala (od sąsiadów Krystyny i Zdzisława Członka)
  sob   17.00         +Emilia Zawada (od Marii)
  niedziela, 12 lutego
  8.00         +Henryk Falandys (13 r. śmierci od syna z rodziną)
  11.00         +Andrzej Przybysz (5 r. śmierci)

 

 Powrót